cz
en

KONEC --- ČLOVĚKA. DOBA Z DRUHÉ RUKY

Světová premiéra adaptace knihy S. Alexijevičové: Doba z druhé ruky (kniha oceněná Nobelovou cenou)

12. a 13.9  / 19:30 / JATKA 78

Knihy Světlany Alexijevičové jsou mnohohlasé romány, které mají reálná prostředí a skutečné příběhy. Doba z druhé ruky pojednává o společenské změně, která se udála v Rusku v 90. letech.  Spitfire Company přistupuje k této knize jako k zrcadlu, které zobrazuje naši současnou společnost. 

Stejnou formou, jakou je psaný samotný román, tedy metodou nahrávek a přepisů rozhovorů s pamětníky, přistupuje také Spitfire Company k připravovanému představení. Diváky provedou inscenací autentické nahrávky z knihy Doba z druhé ruky, které vznikly během zkoušek. Úryvky z knihy budou předčítat přátelé, spolupracovníci a také podporovatelé skupiny Spitfire Company - Roman Černík, šéf prostoru Moving Station v Plzni, Břetislav Rychlík, spisovatel a režisér, Tomáš Suchánek, šéf festivalu Dream Factory, zpěváci Martin Kyšperský a Lenka Dusilová, dramatik René Levínský, taneční teoretička Nina Vangeli a mnoho dalších.

Koncept, režie: Miřenka Čechová, Petr Boháč

Scénografie: Petr Boháč, Jan Tomšů

Obsazení: Ingrid Mikshina, Roman Zotov, Ekaterina Plechková, Robert Janč, Cécile da Costa, Jindřiška Křivánková, Martin Talaga, Markéta Vacovská, Soňa Ferienčíková, Miřenka Čechová, Matylda Homolová, Jeroným Janč

Hudba: Jan Kučera

Masky: Paulina Skavova

Zvukový design: Martin Tvrdý

Světelný design: Martin Špetlík

Produkce: Petra Hanzlíková, Ludmila Vacková, Barbora Repická

Stage manager: Jindřich Fejfar

Zvuk: Eliška Bejčková

Koprodukce: Jatka 78